אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

ההרכבים "הילוך שישי" מקרית מלאכי ו"The Ultimate Diva" מקרית אונו - זוכי המקום הראשון בתחרות ע"ש חיים ציפורי לשנת 2023

מצטלמים עם יו"ר חבר השופטים, יואב קוטנר - מימין: נציגי "הילוך שישי" מקריית מלאכי, משמאל: נציגי "The Ultimate Diva" מקריית אונו

בגמר התחרות ע"ש חיים ציפורי לשנת 2023, תחרות שנושאה היה הרכבי רוק , בלוז ג'אז ומוסיקה עכשווית, הגיעו למקום הראשון – ויחלקו בפרס על סך 25,000 ₪ (דהיינו 12,500 לכל אחד) – ההרכבים "הילוך שישי" ממרכז ווליום, מתנ"ס קרית מלאכי, ו"The Ultimate Diva" מ"הצוללת האדומה" במתנ"ס קרית אונו.

חבר השופטים בראשותו של מר יואב קוטנר, קבע גם שההרכב "פשוטי הרחוב" מעמותת "קול יוצר" מעלות, תזכה במקום השני ובסך של 5,000 ₪.

כל שאר ההרכבים שהשתתפו בגמר ("החדר של עזרא" ממתנ"ס קדימה צורן, "קומת קרקע" מ"מיוזיק בונקר" – מרכז פנאי – בית אליעזר חדרה, "קני והחברים" מקונסרבטוריון צהלה, "התזמורת הערבית יהודית" ממתנ"ס נווה יוסף – חיפה, "REVERS'MA" ממרכז ווליום – מתנ"ס שחמון – אילת, ו-"C-PART" מיד חריף – צרעה – מ.א. מטה יהודה) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד.ש

מוטי עבו, נציג החברה למתנ"סים וחבר צוות השופטים, מעניק את הפרס השני לנציג "פשוטי הרחוב" ממעלות

לתחרות הגמר קדם שלב התחרויות המוקדמות, בו השתתפו כ-40 הרכבים בארבעה כנסים שהתקיימו בערים  חדרה, נשר, בית שמש וקריית אונו. תשעה הרכבים שקיבלו את ניקוד השופטים הגבוה ביותר מתוך כלל משתתפי המוקדמות, עלו לגמר התחרות שהתקיים בהיכל התרבות ע"ש מקסים לוי בעיר לוד ב-15/05/2023. 

החל משנת 2022 נקראת התחרות על שמו של חיים ציפורי ז"ל, המנכ"ל הראשון של החברה למתנ"סים, וכך תשמש התחרות כמפעל הנצחה חי ותוסס לשימור זכרו ולציון פועלו החשוב של חיים ציפורי בחיזוקה ובהעצמתה של החברה הישראלית.

מעמד הגמר התקיים במעמד אורחים נכבדים של מנהל התרבות, החברה למתנ"סים, איגוד המרכזים הקהילתיים, נציגי קרן ציפורי והמשפחה, נציגי רשויות מקומיות ועוד.

כ- 300 צופים נלהבים שגדשו את האולם בשלב הגמר, נהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר, החל בהרכב מקדימה-צורן שהפליאו בביצוע שיר מקורי, דרך שירה בליווי כלי קשת, נשיפה והקשה של התזמורת מחיפה וכלה ברוק בועט בביצוע ההרכב מאילת. לאחר ההפסקה בה התכנסו השופטים לבחירת הזוכים, הוקרן סרטון על פועלו של חיים ציפורי והלהקה "מיוזיק לוד" המקומית הנעימה בשיריהם של יהונתן גפן ויצחק קלפטר – "בלדה לנאיבית" ו"אי ירוק בים".

חבר השוטפים בהתייעצות

בראש חבר השופטים עמד כאמור, מר יואב קוטנר, עוד עזרו לידו : האמנים קורין אלאל, משה לוי, אבי בללי, טל גורדון וקורל ביסמוט, מר יוסי בנבנישתי (נציג הקרן ע"ש חיים ציפורי)מר יעקב רבינוביץ' (נציג עמותת אהב"י), מר מוטי עבו (נציג החברה למתנ"סים) והגב' איאת רחאל (מנהלת המחלקה לתרבות ואמנות בקהילה במנהל התרבות) ששימשה כמשקיפה.

אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקליים החובבים ובאותה שעה ציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים.

בפתיחת הערב נשאו דברים מר אלי סער, יו"ר רשת המתנ"סים לוד, שבירך בשם העיר המארחת, מר טל בסכס, מנכ"ל החברה למתנ"סים בישראל, שהעלה על נס את חשיבות התחרות ותרומתה להתפתחות להקות החובבים במדינה, הגב' איאת רחאל, מנהלת אגף תרבות וקהילה במשרד התרבות והספורט, מר יוסי בנבנישתי, חבר הנהלת קרן החינוך ע"ש חיים ציפורי, שציין את חלקם החשוב של המתנ"סים ביצירת התרבות העממית בארץ וסיפר לנוכחים על פועלו של חיים ציפורי שעל שמו נקראת התחרות, והגב' דורית רום, חברת הוועד המנהל של עמותת אהב"י, שציינה את חשיבות של תמיכות המשרד בפעילות העמותה.

את הערב הנחה מר דני כץ, המלווה את התחרות בקולו העמוק והרדיופוני לאורך כל שנותיה.
על ההגברה והתאורה הופקדו אנשי חברת "מוזיקנסקי"; ועל הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצח מר יחי שריג, מנהל עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל, בעזרתה האדיבה והמוקפדת של דנה יצחקי ובסיועם של מתנדבי העמותה המסורים.

גמר התחרות ניתן לצפייה בערוץ אהב"י ב-YouTube.

נציגי ההרכבים לאחר הענקת תעודות ההשתתפות בגמר

מדי שנה מתקיימת התחרות בנושא שונה (מחול, זמר, תאטרון, נגינה ופולקלור).
בשנה שעברה (2022) הגיעה למקום הראשון בתחרות בתחום מחול עם ופולקלור, להקת "הורה רעים" מרשת קהילה ופנאי חולון  וזכתה ב-15,000.
בשנת 2021 הגיעה למקום הראשון בתחרות, בתחום מקהלות וחבורות זמר, להקת "גלרון" מכפר סבא וזכתה ב-15,000.

בשנה הבאה (2024) תתמקד התחרות בנושא להקות מחול מודרני, קלסי, ג'אז והיפ הופ. פרטים  נוספים והסבר לאופן ההרשמה יופצו ויתפרסמו כאן בסוף 2023.

דילוג לתוכן