אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

גמר תחרות אהב"י ע"ש חיים ציפורי ללהקות מחול עם ופולקלור 2022

"הורה רעים" חולון היא המנצחת בתחרות אהב"י ללהקות מחול עם ופולקלור לשנת 2022.

ב-20/6/22 התקיים בתיאטרון רמת גן גמר תחרות אהב"י על שם חיים ציפורי לשנת 2022, שנושאה היה להקות מחול עם ופולקלור. בתחרות הגיעה למקום הראשון להקת "הורה רעים" מחולון, הפועלת ברשת קהילה ופנאי של חולון תחת ניהולו של אור אדרעי. הלהקה זכתה בפרס בסך 15,000 ש"ח על הופעתה בריקוד "אגדה יפנית" בכוריאוגרפיה של ליאור תבורי לעיבוד מיוחד לשיר הידוע שכתב אהוד מנור והלחין אריאל זילבר.

חבר השופטים, בראשותו של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי שלמה ממן – המכהן כראש מדור ריקוד עם ישראלי במשרד התרבות ובעבר ניהל אמנותית את פסטיבל כרמיאל – קבע שבמקום השני ובפרס בסך של 10,000 ₪ זכתה להקת המחול הייצוגית של רמת גן של מחלקת התרבות בעיריית רמת-גן בניהולו של גיא אלגזי – שהופיעה בריקוד "בקצב מרוקאי" (מילים ולחן – להקת שפתיים) לכוריאוגרפיה של אילן מילואאת המקום השלישי ואת הפרס בסך של 5,000 ₪ קיבלה "כרמי מחול" מרשת המתנ"סים של כרמיאל, בניהולה של עדן דריי אלנקווה, לביצוע הריקוד "הניגון" לכוריאוגרפיה של דורון גואטה.

להקת המחול הייצוגית של רמת גן - זכתה במקום השני

כל שאר הלהקות שהשתתפו בגמר ("צעדים" ממ.א. עמק חפר, "ג'פרא" ממתנ"ס טורעאן, להקת "מחולות העמים" מהמרכז הקהילתי "גוונים" באריאל, "הורה" ממתנ"ס פרדס חנה-כרכור, "אלעאודה" של עמותת תיה מהמועצה המקומית יפיע ולהקת "טמפו" מנהריה) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד. בסך הכל, חולקו במעמד הגמר פרסים המסתכמים ב-36,000 ₪.

החל משנת 2022 נקראת התחרות על שמו של חיים ציפורי ז"ל, המנכ"ל הראשון של החברה למתנ"סים, וכך תשמש התחרות כמפעל הנצחה חי ותוסס לשימור זכרו ולציון פועלו החשוב של חיים ציפורי בחיזוקה ובהעצמתה של החברה הישראלית.

לתחרות, אליה שותפים משרד התרבות והספורט, החברה למתנ"סים, הקרן לחינוך ע"ש חיים ציפורי ועמותת אהב"י, נרשמו כ-30 להקות מכל רחבי הארץ. שלושת כנסי המוקדמות התקיימו ב-10/5/22 בפרדס חנה כרכור, ב-19/5/22 בחולון וב-23/5/22 בקבוץ חנתון.

כ-350 צופים נלהבים גדשו את האולם בשלב הגמר ונהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר, בסגנונות שונים – מודרני, דבקה, איטלקי, צועני ועוד – ובכוריאוגרפיות מקוריות. במהלך התכנסות ועדת השופטים, הופיעה להקת "מודרה" מקיבוץ חנתון בקטעי מחול בסגנון הודי-אתני בוליוודי המשולב בהיפ-הופ.

בראש חבר השופטים עמד כאמור, שלמה ממן, ולצידו: מר אלדד גרופי – מנכ"ל תיאטרון המחול ענבל, מר קלאודיו קוגון – המשנה למנכ"לית מרכז סוזן דלל, מר מוחמד אסעד – כוריאוגרף ומנהל הלהקות במרכז הקהילתי איכסאל, הגב' גילה מנור נציגת החברה למתנ"סים, מר בני שלו – נציג הוועד המנהל של עמותת אהב"י, ויוסי בנבנישתי – נציג הקרן לחינוך ע"ש חיים ציפורי. אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת ללהקות המחול וציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים החובבים.

את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון מר דני כץ, המלווה את התחרות לאורך כל שנותיה.
על ההגברה והתאורה המוקפדות הופעלה במקצועיות חסרת פשרות חברת "ארקדי סיונוב, שירותי הגברה ותאורה"; ועל הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצח מר יחי שריג, מנהל עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל.

"כרמי מחול" כרמיאל - זכתה במקום השלישי

לצפייה בתקציר התחרות: קישור   |   לצפייה בסרטון התחרות המלא: קישור

דילוג לתוכן