אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

סיכום גמר תחרות אהב"י למקהלות ולחבורות זמר 2021

אנסמבל "גלרון" מכפר סבא הוא המנצח בתחרות אהב"י למקהלות וחבורות זמר לשנת 2021

בגמר תחרות אהב"י לשנת 2021, תחרות שנושאה היה מקהלות, חבורות זמר ואנסמבלים קוליים, הגיע למקום הראשון וזכה בפרס בסך 15,000 ₪, אנסמבל "גלרון" מכפר סבא, שהוקם ומנוהל ע"י אליזה רגב ופועל בחסות אגף התרבות של עיריית כפר סבא ותחת שרביטו של המנצח והמנהל המוסיקלי דורון בן עמי.

חבר השופטים, בראשותו של המוסיקאי, המלחין המנצח והמעבד קובי אושרת, קבע גם שחבורת הזמר "סגנון אחר" מ"מרכז פרגוד" באר שבע בניהולו המוסיקלי של המנצח יוני שחם זכתה במקום השני ובסך של 10,000 ₪;
כאשר את המקום השלישי ואת הפרס בסך של 5,000 ₪ קיבלה מקהלת "ניצן" מהקונסרבטוריון העירוני נתניה, בניהולה המוסיקלי של המנצחת ויטה גורביץ'.
כל שאר ההרכבים שהשתתפו בגמר ("אנסמבל קורל" מבית ברבור ת"א, ההרכב הקאמרי "ניצן" מקונסרבטוריון נתניה, אנסמבל "קולות שלובים" ממתנ"ס תל מונד, חבורת הזמר "קולות שלובים" ממרכז מונארט באשדוד, אנסמבל "ילדות גדולות" של עמותת "שרים בגליל", חבורת הזמר "שיר בעמק" מרשת המתנ"סים של עפולה וחבורת הזמר "שילובים" ממתנ"ס טירת הכרמל) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד. פרס עידוד נוסף בסך 1,000 ₪ הוענק לחבורת הזמר האורחת שריגשה את הקהל בגמר ובמוקדמות, להקת "גוונים" משדרות – הרכב קולי שכל חבריו הם בעלי מוגבלויות עצמאיים החיים בשדרות. בסך הכל, חולקו במעמד הגמר פרסים המסתכמים ב-39,000 ₪.
לתחרות, אליה שותפים משרד התרבות והספורט, החברה למתנ"סים ועמותת אהב"י, נרשמו עשרות הרכבים מכל רחבי הארץ. שלב המוקדמות התקיים בארבעה כנסים מקדימים במהלך החודשים אוקטובר-נובמבר 2021 בשדרות, עפולה, גבעת שמואל וטירת כרמל. השתתפו 37 הרכבים.
הגמר התקיים ב 3.1.2022 בהיכל התרבות כפר-סבא. ערב הגמר הוחלט שהחל משנת 2022 תיקרא התחרות על שמו של חיים ציפורי ז"ל, המנכ"ל הראשון של החברה למתנ"סים, וכך תשמש התחרות כמפעל הנצחה חי ותוסס לשימור זכרו ולציון פועלו החשוב של חיים ציפורי בחיזוקה ובהעצמתה של החברה הישראלית.

כ-400 צופים נלהבים שגדשו את האולם בשלב הגמר, נהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר. מאנסמבלים קוליים וחבורות זמר ששרו עיבודים מיצירותיהם של רחל, אהוד מנור, מאיר ויזלטיר, דני סנדרסון, צרויה להב ועוד. במהלך התכנסות ועדת השופטים, הפליאו בנות המגמה למחול של קונסרבטוריון כפר סבא בריקודים בסגנונות פלמנקו, מודרני וניאו-קלאסי.
בראש חבר השופטים עמד כאמור, קובי אושרת, ולצידו: הגב' נעמי פארן – המנצחת והמנהלת המוסיקלית של מקהלות מורן, המוסיקאי, המלחין, המעבד והזמר חנן יובלבצלאל קופרווסר – המפקח על החינוך המוזיקלי במשרד החינוך, מר מוטי עבו – מנהל מחוז המרכז בחברה למתנ"סים, הגב' יהודית ארליך ומר בני שלו – נציגי הוועד המנהל של עמותת אהב"י. אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקליים החובבים ובמיוחד ציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים.

בפתיחת הערב הוקרנה ברכתו המצולמת של שר התרבות והספורט, מר חילי טרופר, שלא יכול היה להגיע בעצמו לערב זה.עוד נשאו דברים: מר מוטי עבו – מנהל מחוז המרכז בחברה למתנ"סים, ומר גדעון פורת, מנהל רשת המתנ"סים של עפולה בעבר, סגן מנהל מחוז חיפה והעמקים בעבר ויו"ר הוועד המנהל של עמותת אהב"י כיום, שסיפר על חיים ציפורי ז"ל ותרומתו העצומה לתרבות הקהילתית.

את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון מר דני כץ. על ההגברה והתאורה המוקפדות הופעלה במקצועיות חסרת פשרות חברת "אגמי מערכות קול"; ועל הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצח מר יחי שריג, מנהל עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל.

דילוג לתוכן