אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

תחרות ע"ש לאה פורת גור שנת 2019

רביעיית הסקסופונים מהקונסרבטוריון למוסיקה ולמחול שליד האוניברסיטה בירושלים, המנצחת הגדולה בתחרות ע"ש לאה פורת גור לשנת 2019

בגמר התחרות ע"ש לאה פורת – גור לשנת 2019, תחרות שנושאה היה תזמורות והרכבים קאמריים, הגיעה למקום הראשון, וקטפה פרס בסך 15,000 ₪, רביעיית הסקסופונים מהקונסרבטוריון למוסיקה ולמחול שליד האוניברסיטה ירושלים.

חבר השופטים בראשותו של רפי קדישזון, קבע גם, שהאנסמבל הקאמרי של הקונסרבטוריון הישראלי ת"א יזכה במקום השני ובסך של 10,000 ₪ ובמקום השלישי הרכב הג'אז "מואב" – ממגמת הג'אז של ביה"ס לאמנויות "תלמה ילין" בסך של 5,000 ₪.

כל שאר ההרכבים שהשתתפו בגמר (תזמורת הנשיפה הייצוגית ת"א יפו – מרכז המוסיקה העירוני ת"א, תזמורת הבארוק הייצוגית של קונסרבטוריון גבעתיים, רביעיית כלי קשת ייצוגית – ביה"ס למוסיקה ע"ש ג'ורג' שייפר במעלה אדומים, התזמורת היהודית ערבית של מתנ"ס נווה יוסף חיפה

תזמורת הביג בנד הייצוגית של קונסרבטוריון עפולה והרכב דיקסי של קונסרבטוריון חולון ברשת קהילה ופנאי חולון) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד.

הגמר התקיים ב 12.5.19 בקרית התרבות נס ציונה.
בשלב המוקדמות השתתפו 40 הרכבים (מתוך כ 45 שנרשמו). המוקדמות התקיימו בארבעה כנסים מקדימים שהתקיימו בחודשי ינואר פברואר ב : עפולה, מתנ"ס דורה נתניה, קונסרבטוריון ראש העין, וקונסרבטוריון מעלה אדומים.

הפרס נושא את שמה של לאה פורת-גור ז"ל שכיהנה כיושבת ראש המועצה לתרבות ואמנות במשרד החינוך והתרבות במשך 10 שנים (1970-1980). בתקופת כהונתה כיו"ר קבעה את עקרונות התמיכה הממלכתית במוסדות התרבות והאמנות ובאמנים יוצרים, עודדה, תמכה וקידמה את מכלול הפעילות התרבותית והאמנותית בישראל ובכלל זה את הפעילות התרבותית במרכזים הקהילתיים.
לתחרות שותפים משרד התרבות והספורט, משפחת לאה פורת גור, החברה למתנ"סים .

כ 450 צופים נלהבים גדשו את האולם בשלב הגמר ונהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר . מתזמורות נשיפה ייצוגיות של 40 נגנים ומעלה ועד לתזמורות ג'אז, דיקסי והרכבים קאמריים של 4 נגנים שניגנו יצירות קלאסיות מאת באך, פרוקופייב, Escaich ועוד.
בראש חבר השופטים עמד כאמור, רפי קדישזון עוד עזרו לידו : עמיקם קימלמן, אמיל ג'ימאל, עופר טוריאל, נמרוד גור (נציג המשפחה), חיה רשף (נציגת החברה למתנ"סים), רונן שפירא (נציג עמותת אהב"י) ומזל סיימון (מנהלת המחלקה לתרבות ואמנות בקהילה במנהל התרבות) ששימשה כמשקיפה.

אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקליים החובבים ובאותה שעה ציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים.

בפתיחת הערב נשאו דברים מנכ"ל קריית התרבות נס ציונה, מר אלכס פיאלקו שברך בשם העיר המארחת, מנהלת אגף א' תרבות וקהילה במשרד התרבות הגב' מזל סיימון, שברכה בשם משרד התרבות והספורט, מנהל מחוז מרכז בחברה למתנ"סים,מר מוטי עבו, שציין את חלקם החשוב של המתנ"סים ביצירת התרבות העממית בארץ ואת פועלם הבלתי נלאה של אפרת הרמן ויחי שריג בשימורה והעשרתה של תרבות זו, יו"ר ההנהלה הציבורית של התחרות, שר החינוך והתרבות בעבר, מר אהרן ידלין שספר לנוכחים על פעלה של הגב' לאה פורת שעל שמה נקראת התחרות והעלה על נס את חשיבות התחרות ותרומתה להתפתחות להקות החובבים במדינה. כמו כן הודה מר ידלין בשם התחרות לעיר המארחת ולמשרד התרבות על עזרתם החיונית בקיומה של התחרות.

את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון מר דני כץ.

על הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצחו אפרת הרמן ויחי שריג, מנהלי עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל.

דילוג לתוכן