אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

התחרות ע"ש לאה פורת -גור לשנת 2018

מקהלת "רעות" לאמנויות- תיכון רעות לאמנויות חיפה, המנצחת הגדולה בתחרות ע"ש לאה פורת גור לשנת 2018
בגמר התחרות ע"ש לאה פורת – גור לשנת 2018, תחרות שנושאה היה מקהלות, חבורות זמר ואנסמבלים קוליים, הגיעה למקום הראשון, וקטפה פרס בסך 15,000 ₪, מקהלת "רעות" לאמנויות- תיכון רעות לאמנויות חיפה .
חבר השופטים בראשותו של פרופ' משה זורמן, קבע גם , שאנסמבל "קורל" מקונסרבטוריון קאנטרי קהילתי בארבור בתל אביב-יפו יזכה במקום השני ובסך של 10,000 ₪ ובמקום השלישי "הרכב הג'אז הווקאלי תלמה ילין" מתיכון תלמה ילין גבעתיים בסך של 5,000 ₪.
בפרס "חביב השופטים" (פרס חדש) זכתה להקת "אופקים חדשים" ממתנ"ס אופקים בסך של 2000 ₪ .
כל שאר ההרכבים שהשתתפו בגמר (להקת "קולות גבעתיים" – עיריית גבעתיים, אנסמבל "גלרון" – עיריית כפר סבא, מקהלת עמק חפר – מ.א עמק חפר, מקהלת "ניצן" – הקונסרבטוריון העירוני נתניה
ו"קלי קולות" – תיכון כצנלסון כפר סבא) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד

הגמר התקיים ב 22.5.18 בתיאטרון גבעתיים.
בשלב המוקדמות השתתפו 41 הרכבים (מתוך כ 50 שנרשמו). המוקדמות התקיימו בחמישה כנסים מקדימים שהתקיימו בחודשי ינואר פברואר ב : יקנעם, מ.א. שער הנגב, גבעת שמואל, אור עקיבא ובית שמש.
הפרס נושא את שמה של לאה פורת-גור ז"ל שכיהנה כיושבת ראש המועצה לתרבות ואמנות במשרד החינוך והתרבות במשך 10 שנים (1970-1980). בתקופת כהונתה כיו"ר קבעה את עקרונות התמיכה הממלכתית במוסדות התרבות והאמנות ובאמנים יוצרים, עודדה, תמכה וקידמה את מכלול הפעילות התרבותית והאמנותית בישראל ובכלל זה את הפעילות התרבותית במרכזים הקהילתיים.
לתחרות שותפים משרד התרבות והספורט, משפחת לאה פורת גור, החברה למתנ"סים ועמותת אהב"י.
כ 390 צופים נלהבים שגדשו את האולם בשלב הגמר, נהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר . מאנסמבלים קוליים וחבורות זמר ששרו את מיטב היצירות של אהוד מנור, רחל שפירא, נעמי שמר, יורם טהרלב ועד מקהלות שחלקן מנו למעלה מ- 50 זמרים וזמרות ששרו א- קאפלה יצירות קלאסיות מאת רחמנינוב.
בראש חבר השופטים עמד כאמור, פרופ' משה זורמן, עוד עזרו לידו : בצלאל קופרווסר, שלמה גרוניך, נעמי פארן, נמרוד גור (נציג המשפחה), חיה רשף (מנהל נציגת החברה למתנ"סים), רונן שפירא (נציג עמותת אהב"י) ומזל סיימון (מנהלת המחלקה לתרבות ואמנות בקהילה במנהל התרבות) ששימשה כמשקיפה.
אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקליים החובבים ובאותה שעה ציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים.
בפתיחת הערב נשאו דברים ראשת מינהל התרבות גב' גלית והבה שאשו, שברכה בשם משרד התרבות והספורט, מנהלת תחום מכרזים ואיתנות פיננסית בחברה למתנ"סים,הגב' חיה רשף, שציינה את חלקם החשוב של המתנ"סים ביצירת התרבות העממית בארץ ואת פועלם הבלתי נלאה של אפרת הרמן ויחי שריג בשימורה והעשרתה של תרבות זו, יו"ר ההנהלה הציבורית של התחרות, שר החינוך והתרבות בעבר, מר אהרן ידלין שספר לנוכחים על פעלה של הגב' לאה פורת שעל שמה נקראת התחרות והעלה על נס את חשיבות התחרות ותרומתה להתפתחות להקות החובבים במדינה. כמו כן הודה מר ידלין בשם התחרות לעיר המארחת ולמשרד התרבות על עזרתם החיונית בקיומה של התחרות.
את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון מר דני כץ.
על הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצחו אפרת הרמן ויחי שריג, מנהלי עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל.

דילוג לתוכן