אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

להקת tales מקונסרבטוריון ראש העין , המנצחת הגדולה בתחרות ע"ש לאה פורת גור לשנת 2017

בגמר התחרות ע"ש לאה פורת – גור לשנת 2017, תחרות שנושאה היה הרכבי רוק , בלוז ג'אז ומוסיקה עכשווית, הגיעה למקום הראשון, וקטפה פרס בסך 15,000 ₪, להקת Tales של קונסרבטוריון ראש העין.
חבר השופטים בראשותו של מר יואב קוטנר, קבע גם שלהקת Mr. Planet של מתנ"ס שחמון באילת תזכה במקום השני ובסך של 10,000 ₪ ובמקום השלישי להקת "ראנדום" מקונסרבטוריון שער הנגב בסך של 5,000 ₪.
כל שאר ההרכבים שהשתתפו בגמר (הרכב "גרוב" ממרכז המוסיקה של מתנ"ס תל מונד, הרכב אתני של קונסרבטוריון מתנ"ס קריית טבעון, הרכב הרוק הישראלי של מגמת המוסיקה בתיכון מטרו ווסט מור ברעננה, להקת Fat Lady של מגמת המוסיקה תיכון חדש בהרצליה, להקת "הילדים של צבי" ממרכז המוסיקה של מתנ"ס יואב ולהקת "התהלוכה" ממתנ"ס הגבעה הצרפתית בירושלים) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד.
השנה, בנוסף לפרסים הכספיים, יהודה עדר, נשיא בי"ס רימון ששימש כשופט בתחרות, חילק מטעם בי"ס רימון למוסיקה מלגות לימודים ל- 5 מוזיקאים נבחרים מתוך הלהקות שהופיעו. כל מלגה בסך 4,000 ₪.

הגמר התקיים ב 1/6/17 במשכן למוסיקה ואמנויות ברעננה.
בשלב המוקדמות השתתפו 40 הרכבים (מתוך כ 50 שנרשמו). המוקדמות התקיימו בארבעה כנסים מקדימים שהתקיימו בחודשי אפריל / מאי ב : רמלה, שער הנגב, אורנית וגבעת אולגה.
הפרס נושא את שמה של לאה פורת-גור ז"ל שכיהנה כיושבת ראש המועצה לתרבות ואמנות במשרד החינוך והתרבות במשך 10 שנים (1970-1980). בתקופת כהונתה כיו"ר קבעה את עקרונות התמיכה הממלכתית במוסדות התרבות והאמנות ובאמנים יוצרים, עודדה, תמכה וקידמה את מכלול הפעילות התרבותית והאמנותית בישראל ובכלל זה את הפעילות התרבותית במרכזים הקהילתיים.
לתחרות שותפים משרד התרבות והספורט, משפחת לאה פורת גור, החברה למתנ"סים ועמותת אהב"י.
כ 340 צופים נלהבים שגדשו את האולם בשלב הגמר, נהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר . מרוק ישיר וכבד בביצוע של ההרכבים מאילת, הרצליה, שער הנגב, תל מונד דרך הרכבים גדולים יותר שכללו כלי נשיפה והקשה מגוונים (קריית טבעון, רעננה, מ.א יואב, והגבעה הצרפתית בירושלים) וכלה בהרכב אינדי פולק מראש העין שהפליאו בביצוע שיר מקורי בליווי יוקללה ואקורדיון.

בראש חבר השופטים עמד כאמור, מר יואב קוטנר, עוד עזרו לידו : יהודה עדר, אלדד שרים, תומר בר אור, נמרוד גור (נציג המשפחה), מוטי עבו (מנהל מחוז מרכז בחברה למתנ"סים), רונן שפירא (נציג עמותת אהב"י) ומזל סיימון (מנהלת המחלקה לתרבות ואמנות בקהילה במנהל התרבות) ששימשה כמשקיפה.
אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקליים החובבים ובאותה שעה ציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים.
בפתיחת הערב נשאו דברים ראשת מינהל החינוך עיריית רעננה, גב' נורית דנינו, שברכה בשם העיר המארחת, מנהל מחוז מרכז של החברה למתנ"סים, מוטי עבו, שציין את חלקם החשוב של המתנ"סים ביצירת התרבות העממית בארץ ואת פועלם הבלתי נלאה של אפרת הרמן ויחי שריג בשימורה והעשרתה של תרבות זו, יו"ר ההנהלה הציבורית של התחרות, שר החינוך והתרבות בעבר, מר אהרן ידלין שספר לנוכחים על פעלה של הגב' לאה פורת שעל שמה נקראת התחרות והעלה על נס את חשיבות התחרות ותרומתה להתפתחות להקות החובבים במדינה. כמו כן הודה מר ידלין בשם התחרות לעיר המארחת ולמשרד התרבות על עזרתם החיונית בקיומה של התחרות.

את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון מר דני כץ.
על הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצחו אפרת הרמן ויחי שריג, מנהלי עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל.

דילוג לתוכן