אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

משפחת לאה פורת גור

סדנת "כיוון אחר" מרעננה, הזוכה הגדולה בתחרות ע"ש לאה פורת- גור לשנת 2016

לתחרות ע"ש לאה פורת גור נרשמו כ40 להקות מחול מכל הארץ.
הלהקות התחרו בארבעה כנסים אזוריים שהתקיימו במהלך חודש נובמבר בהיכל התרבות של העיר עכו, בהיכל התרבות של מעלה אדומים, במושב עשרת ובקדימה צורן.
כ 800 איש השתתפו בלהקות המתחרות.
11 להקות עלו לשלב הגמר שהתקיים ב 13/12/16, בהיכל התרבות של העיר נס ציונה.
בפני האולם המלא מפה לפה, נשאו דברי ברכה, ראש העיר המארחת, מר יוסי שבו, נציג החברה למתנ"סים מר אבי רגב ויו"ר ההנהלה הציבורית של התחרות, שר החינוך והתרבות בעבר, מר אהרן ידלין.
לתחרות הנושאת את שמה של לאה פורת – גור, מי ששימשה כמנהלת התוכניות ברדיו בשנות ה- 60 וכיו"ר המועצה לתרבות ואמנות בין השנים 1970-1980, שותפים משרד התרבות והספורט, החברה למתנ"סים, משפחת לאה פורת גור ועמותת אהב"י (העמותה לקידום אמנות העם בישראל).

סדנת "כיוון אחר" זוכה במקום הראשון

במקום הראשון, ובפרס בסך 15,000 ₪, זכתה סדנת "כיוון אחר" מרעננה בריקוד: "אהבת הדסה" עפ"י כוריאוגרפיה של מנדי קול ושרון לביא ומוסיקה עממית בביצוע טל בן ארי.

חבר השופטים בראשותה של הגב' סיגלית גלפנד, המייסדת והמנהלת לשעבר של עמותת הכוריאוגרפים בישראל, קבע גם שלהקת המחול הייצוגית של העיר נס ציונה והלהקה הייצוגית "יד חריף" של המועצה האזורית מטה יהודה תזכינה במשותף במקום השני ובפרס של 6000 ₪ כל אחת.
במקום השלישי התמקמה להקת "כרמי מחול" מכרמיאל וזכתה בפרס של 3000 ₪.

כל שאר הלהקות שהשתתפו בגמר: "נטראז'" מגדרה, מחולה מרמת השרון, מחולה מתל אביב, "אימפולס" מבאר שבע, "פנים וגוף" מאלפי מנשה, "צעד וחצי" מקריית ים, ו"Dance Life" מהוד השרון, זכו בפרס עידוד של 1000 ₪ כל אחת.

חבר השופטים ציין, במידה לא מועטה של סיפוק, את הקושי הרב בעבודת השיפוט עקב הרמה הגבוהה שהופגנה ע"י כל הלהקות.
הוותיקים שבהנהלת התחרות הוסיפו וציינו שלתחרות יש חלק בהשתפרות המתמדת של הלהקות, שניכרת בצורה ברורה בערבי הגמר מידי שנה.

נציגי הלהקות מנס ציונה ומ.א. מטה יהודה – הזוכות במקום השני
הגמר התקיים ב 13.12.16 בהיכל התרבות נס ציונה

את הערב הנחה בצורה מרשימה מר דני כץ.

על הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצחו יחי שריג ואפרת הרמן, מנהלי עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל.

דילוג לתוכן