אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

תחרות 2014

תזמורת כלי הנשיפה של קונסרבטוריון נס ציונה, המנצחת הגדולה בתחרות ע''ש לאה פורת גור לשנת 2014

בגמר התחרות ע"ש לאה פורת – גור לשנת 2014, תחרות שנושאה היה תזמורות והרכבים קאמריים, הגיעה למקום הראשון, וקטפה פרס בסך 15,000 ₪, תזמורת כלי הנשיפה של קונסרבטוריון נס ציונה.

חבר השופטים בראשותו של מר דן אורסתיו, קבע גם שתזמורת הביג בנד של קונסרבטוריון אילת תזכה במקום השני ובסך של 10,000 ₪.

במקום השלישי התחלקו שני הרכבים קאמריים: רביעיית הסקסופונים של יד התשעה הרצליה וחמישיית הקלרינטים של קונסרבטוריון נס ציונה. כל אחד מהם זכה בסכום של 3,500 ₪.

כל שאר ההרכבים שהשתתפו בגמר (תזמורת הנוער הייצוגית של קרית טבעון, הרכב הפריטה "הר ועמק" של המועצה האזורית מגידו, התזמורת הקאמרית שלקונסרבטוריון רובין בחיפה ואנסמבל הנשיפה של מרכז שטיינברג בחולון) זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחד.

 

הגמר התקיים ב 18/5/14 באודיטוריום של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל אביב.

 

בשלב המוקדמות השתתפו 30 הרכבים (מתוך כ 40 שנרשמו). המוקדמות התקיימו בארבעה כנסים מקדימים שהתקיימו בחודשי פברואר / מרץ ב : אילת, יבנה, עפולה וחולון.

 

בתחרות הנושאת את שמה של לאה פורת – גור, מי ששימשה כמנהלת התוכניות ברדיו בשנות ה- 60 וכיו"ר המועצה לתרבות ואמנות בין השנים 1970-1980, שותפים החברה למתנ"סים, משרד התרבות והספורט, משפחת לאה פורת גור ומתנ"ס באר יעקב.

כ 400 צופים נלהבים שגדשו את האולם בשלב הגמר, נהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע  גבוהה ביותר שכללה קטעים קלאסיים של ביזה ובטהובן, קטעי ג'אז וממיטב המוסיקה הישראלית העכשווית (מרק לברי, גבריאלוב, סשה ארגוב).

 

בקהל נראו אוהדים מכל הישובים שהרכביהם השתתפו בגמר, כמו גם ראשי ישובים, הנהלות ומנהלים של מתנ"סים שונים, אנשי מטה החברה למתנ"סים ואנשים ממינהל התרבות.

 

בראש חבר השופטים עמד כאמור, מר דן אורסתיו, עוד עזרו לידו : רפי פרימו, אראלה תלמי, מיכה הרן, יצחק ה. גור (נציג המשפחה), מוטי עבו (מנהל מחוז מרכז בחברה למתנ"סים) ומזל סיימון (מנהלת המחלקה לתרבות ואמנות בקהילה במנהל התרבות) ששימשה כמשקיפה.

 

אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקליים החובבים ובאותה שעה ציינו גם את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים, מה שהקשה על קבלת ההחלטות.

 

בפתיחת הערב נשאו דברים מ"מ ראש עיריית תל אביב, מר אסף זמיר, שברך בשם העיר המארחת, מנהל מחוז מרכז של החברה למתנ"סים, מוטי עבו, שציין את חלקם החשוב של המתנ"סים ביצירת התרבות העממית בארץ ואת פועלם הבלתי נלאה של יחי שריג ואפרת הרמן בשימורה והעשרתה של תרבות זו, יו"ר ההנהלה הציבורית של התחרות, שר החינוך והתרבות בעבר, מר אהרן ידלין שספר לנוכחים על פעלה של הגב' לאה פורת שעל שמה נקראת התחרות והעלה על נס את חשיבות התחרות ותרומתה להתפתחות להקות החובבים במדינה. כמו כן הודה מר ידלין בשם התחרות לחברה למתנ"סים, לעיר המארחת ולמשרד התרבות על עזרתם החיונית בקיומה של התחרות.

 

את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון מר דני כץ.

 

על הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצחו יחי שריג ואפרת הרמן, מנהלי עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם.

דילוג לתוכן