אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

תחרות 2013

אנסמבל "קולות שלובים" ממתנ"ס תל מונד,
המנצח הגדול בתחרות ע"ש לאה פורת גור לשנת 2013
בגמר התחרות ע"ש לאה פורת – גור לשנת 2013, תחרות שנושאה היה מקהלות וחבורות זמר, הגיע למקום הראשון, וקטף פרס בסך 15,000 ₪, אנסמבל הנשים "קולות שלובים" של מתנ"ס תל מונד.
חבר השופטים בראשותו של פרו' משה זורמן, החליט פה אחד על אנסמבל הנשים כזוכה במקום הראשון, על אנסמבל "מיטב" מראש העין כזוכה במקום השני (10,000 ₪) ועל מקהלת "גלרון" מכפר סבא כזוכה במקום השלישי (5,000 ₪).
כל שאר המקהלות וחבורות הזמר שהשתתפו בגמר ("קול ברמה" מרמת הגולן, "אלפי שיר" מאלפי מנשה" "שמונה עשרה +" מנס ציונה, "בין השמשות" מבית שמש, המקהלה הקאמרית ממעלה אדומים ו"צעירי עפולה") זכו בפרס עידוד של 1,000 ₪ כל אחת.
הגמר התקיים ב 13/5/13 בהיכל התרבות ראשון לציון.
בשלב המוקדמות השתתפו 46 מקהלות וחבורות זמר (מתוך למעלה מ 70 שנרשמו). המוקדמות התקיימו בחמישה כנסי להקות שנערכו ב : במתנ"ס צפת, במתנ"ס יבנה, במ. א. לב השרון, בקונסרבטוריון עפולה ובמתנ"ס מעלה אדומים.
בתחרות הנושאת את שמה של לאה פורת – גור, מי ששימשה כמנהלת התוכניות ברדיו בשנות ה- 60 וכיו"ר המועצה לתרבות ואמנות בין השנים 1970-1980, שותפים החברה למתנ"סים, משרד התרבות והספורט, משפחת לאה פורת גור ומתנ"ס באר יעקב.
כ 900 צופים נלהבים שגדשו את האולם בשלב הגמר, נהנו מתוכנית מגוונת, עשירה וברמת ביצוע גבוהה ביותר. החל בשירים ישראלים יפהפיים בביצוע של ההרכבים מאלפי מנשה, כפר סבא,בית שמש ועפולה, עבור בשירי ה"חיפושיות" (מתורגמים או בשפת המקור) בביצוע ההרכבים של נס ציונה ורמת הגולן ומזמורים קלאסיים בביצוע ההרכבים של ראש העין ותל מונד וכלה בשירת א-קאפלה של המקהלה הקאמרית של מעלה אדומים.
בקהל נראו אוהדים מכל הישובים שהרכביהם השתתפו בגמר, כמו גם ראשי ערים, יו"רי הנהלות ומנהלים של מתנ"סים שונים, אנשי מטה החברה למתנ"סים ואנשים ממינהל התרבות.
בראש חבר השופטים עמד כאמור, פרו' משה זורמן, עוד עזרו לידו : נעמי פארן, אפי נצר, נמרוד גור (נציג המשפחה), מזל סיימון (מנהלת המחלקה לתרבות ואמנות בקהילה במינהל התרבות) ומוטי עבו (מנהל מחוז מרכז בחברה למתנ"סים).
אנשי המקצוע בקרב השופטים ציינו את החשיבות העצומה שהם רואים בעצם קיום התחרות, את ההכרה שהיא נותנת להרכבים המוסיקלים החובבים ובאותה שעה ציינו את הרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים, מה שהקשה על קבלת ההחלטות.
בפתיחת הערב נשאו דברים מ"מ ראש עיריית ראשון לציון, מר מוטי עג'מי, שברך בשם העיר המארחת, מנהל מחוז מרכז של החברה למתנ"סים, מוטי עבו, שציין את חלקם החשוב של המתנ"סים ביצירת התרבות העממית בארץ ואת פעלם הבלתי נלאה של יחי שריג ואפרת הרמן בשימורה והעשרתה של תרבות זו, יו"ר ההנהלה הציבורית של התחרות, שר החינוך והתרבות בעבר, מר אהרן ידלין שספר לנוכחים על פעלה של הגב' לאה פורת שעל שמה נקראת התחרות והעלה על נס את חשיבות התחרות ותרומתה להתפתחות להקות החובבים במדינה. כמו כן הודה מר ידלין בשם התחרות לחברה למתנ"סים, לעיר המארחת ולמשרד התרבות על עזרתם החיונית בקיומה של התחרות.
את הערב הנחה בצורה מרשימה הראויה לציון דני כץ.
על הפקת התחרות כולה, על כל שלביה, מוקדמות וגמר, ניצחו יחי שריג ואפרת הרמן, מנהלי עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם.
דילוג לתוכן