אהב"י

טלפון: 077-5251344
דואר אלקטרוני: ehevi2@gmail.com

על התחרות

תחרות אהב"י ללהקות חובבים

בשנת 1996 פנה מתנ"ס יהוד, שניהל את פרויקט להב"ה (להקות המתנ"סים בתנועה) ולאחר שקיבל פנייה ממשפחת פורת גור, לחברה למתנ"סים ולמשרד החינוך והתרבות, בבקשה לעזור בקיום תחרות שמטרתה תהיה לקדם את היצירה העממית-אמנותית הענפה המתקיימת בכל רחבי הארץ, כמו גם להנציח את זכרה של לאה פורת גור, אשר כיהנה כיושבת ראש המועצה לתרבות ואמנות במשרד החינוך והתרבות במשך 10 שנים (1970-1980).

מאז מתקיימת התחרות ברציפות מידי שנה בשנה. בכל שנה מוקדשת התחרות לאחת מאומנויות הבמה (שירה, מחול, תיאטרון ומוסיקה). השלבים המוקדמים של התחרות נערכים בארבעה, חמישה כנסים אזוריים המרכזים אליהם כ-50 להקות מכל הארץ.

לשלב הגמר עולות תשע/עשר הלהקות הטובות ביותר על-פי החלטת שופטי שלב המוקדמות. סך כל הפרסים המחולקים בגמר מגיע לכ-40,000 ₪.
את מעמד הגמר מכבדים בד"כ אורחים מכובדים, ביניהם: ראש העיר המארחת, מנכ"לית משרד התרבות והספורט, מנכ"ל החברה למתנ"סים ועוד.

עד 2019 נשאה התחרות את שמה של לאה פורת גור.
בשנת 2020, לאחר שמשפחת פורת גור ביקשה מעמותת אהב"י, האחראית על ביצוע התחרות משנת 2016, להסיר את שמה של הגב' לאה פורת גור מהתחרות, הוחלט בעמותה על שינוי שם התחרות ל: "תחרות אהב"י ללהקות חובבים".

בשנת 2021 החליט הוועד המנהל של עמותת אהב"י ביחד עם החברה למתנ"סים וקרן החינוך ע"ש חיים ציפורי לקרוא את התחרות על שמו של מייסד החברה למתנ"סים ומנכ"לה הראשון חיים ציפורי.

דילוג לתוכן